Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest lubianym zwierzęciem domowym. Z uwagi na swoje nieduże wymiary jest ciekawą opcją dla tych z nas, dla których nierealne jest przygarnięcie psa lub kota. Świnka morska nie posiada zbyt dużych wymagań, jeśli chodzi o jedzenia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Pokarm świnki morskiej powinno się uzupełniać warzywami i owocami, takimi jak pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Trzeba zapewnić zwierzątku ciągły dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej ze ściółką i potrzebnymi akcesoriami.

Klatka dla świnki morskiej.

Dla świnki morskiej możemy kupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy z pewnością w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ zwierzęta te nie lubią się wspinać. Dlatego istotna jest wielkość dna klatki. Spód klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić objętość większą, w szczególności jeśli planujemy hodować w niej więcej świnek.Ważnym jest, by pręty klatki nie były położone w dużych odległościach, gdyż może to grozić utknięciem świnki morskiej pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej należy wyłożyć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze sprawdzają się do wyłożenia klatki. Wadą trocin jest fakt, że pylą i wysypują się z klatki. Inną możliwością jest granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, ale bywa znacznie twardawy w stosunku do trocin. Ponadto są dostępne maty dla gryzoni, z którymi łatwo utrzymać czystość w klatce, ale ich minusem jest brak możliwości kopania w ściółce, co gryzonie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Żeby umilić mieszkanie swojej świnki morskiej warto umieścić w środku niezbędne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka morska będzie czuła się bezpiecznie, jako,że będzie miała kryjówkę, w której będzie mogła udać się aby odpocząć albo uspokoić się, kiedy na początku przyniesiemy ją do domu.

klatka dla świnki morskiej https://www.krakvet.pl/chy_m_Ptaki-i-gryzonie_Swinka-morska_Akcesoria_Klatki-30463.html

Dodaj komentarz