Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, że dla wzoru kociej toalety zakrytej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą je zaakceptować, jednak większość akceptuje, ale widnieją wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o właściwym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, by bez problemu podtrzymać ład.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas opracowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który usuwa zanieczyszczenia do pojemnika, alboż do kanalizacji. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud zlatuje w dół. Ten typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które na okrągło czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla malutkich kotków nie powinna być za wysoka, albowiem może sprawiać kłopot przy wejściu. odkąd kotek już skończy 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i większą kocią toaletę, dlatego, byleby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kocię lubi kopać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale było na górze napisane – trzeba uważać, bowiem określone kotki nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można ustawić wewnątrz kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, że ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Opłaca się również pozyskać dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
żwirek dla kota

Dodaj komentarz