Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym instynktem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak zatem podjąć decyzję odnośnie drapaka i zadowolić nawet najbardziej wymagającego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pionowym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pomieszczeniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze pieńka przymocowanego do stabilnego podłoża. Nieco bardziej wyszukaną wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasi pupile lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu znajdują zastosowanie w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niedużych rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w mieszaniu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzęcia bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

kuweta dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html

Dodaj komentarz